[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Deri kur do vazhdojnë reshjet e shiut: Ky është parashikimi i motitDeri kur do vazhdojnë reshjet e shiut: Ky është parashikimi i motit Meterologët paralajmërojnë mot të vranët dhe me shi edhe gjatë dy ditëve në vijim.

Siç njofton Prishtina Weather temperaturat maksimale gjatë së premtës dhe së shtunës do të jenë 27 gradë Celsius, ndërsa ato minimale 7 gradë.

Parashikimi i detajuar:

12.07.2019 – Pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Pasdite më vonë rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë. Erë e lehtë nga verilindja 1-5m/s. Indeksi UV: 8.

13.07.2019 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu, e rreth viseve malore shtrëngata të izoluara me shi. Erë mesatare nga jugperëndimi 2-8m/s. Indeksi UV: 7.

 

Menu Title