[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Deputeti socialist nën hetim Armando Prenga dorëzon mandatinDeputeti në hetim i Partisë Socialiste, Armando Prenga dorëzon vetë mandatin e deputetit pas debateve të fundit në lidhje me heqjen nga ana e KQZ-së.

Prenga është nën hetim që prej vitit të shkuar për shkak se akuzohet se ka shtënë me armë ndaj fisit Çalja në lagunën e Patokut në Lezhë.

Heqja e mandatit të rij u kthye në “mollë” sherri mes KQZ-së dhe prokurorisë

Menu Title