.
×

Deputetët e Bllokut LDK-VV!-AAK-NISMA mblidhen nesër para orës 10:00!Takimin e nesërm e ka konfirmuar për Bota press edhe deputeti i Nismës Zafir Berisha.

 

*

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka konfirmuar për Kohën Ditore se deputetët e bllokut LDK-AAK-Nisma dhe ata të Vetëvendosjes do të mblidhen nesër në një takim para orarit të paraparë të seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Osmani nuk ka dhënë më shumë detaje se çfarë ka ndërmend që të bëjë Blloku.

Në anën tjetër, sekretari i përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, ka thënë se deputetët i kanë ftesat për seancës e së nesërme dhe nuk kanë ndonjë njoftim zyrtar për shtyrje të seancës.