[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Deliu: Hoxha i Morinës joshte gratë dhe fëmijët e dëshmorëve në SkenderajNë emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Express për RTV Dukagjini, shkrimtari i ri nga Skenderaj, Azem Deliu, ka folur për përhapjen e radikalizmit fetar në qytetin e tij.

Si një i ri, shkrimtari ka treguar se si tërhiqeshin fëmijët në komunën e Skenderajt dhe kush ishin hoxhallarët që kishin filluar të ushqenin frymën e radikalizmit fetar.

Ai ka folur për metodat që shfrytëzonte hoxha i Morinës, i cili tërhiqte fëmijët dhe gratë e veja.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Menu Title