[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dega e LDK-së në Zvicër, uronë të gjithë bashkatëdhetarët e besimit IslamTë nderuar bashkombas, bashkëveprimtar, miqë dhe dashamirë të besimit Islam, urime festa e Kurban Bajramit.
LDK Dega në Zvicër uronë që mes nesh të mbizotroj toleranca, solidariteti dhe rrespekti edhe më i madhë për njëri tjetrin. Kombi Shqipëtar kishte dhën prova të shumta të tolerancës fetar, kët shembull të tolerncës fetare fatmirsisht po vazhdojm edhe sotë të e praktikojm. Shfrytzoj rastin që nga kjo ditë feste të uroj të gjithë Kombin Shqipëtar për punë të mira dhe suksese ku do që janë, në të gjitha sferat e jetës.
Solothurn. 11.08.2019
Lidhja Demokratike e Kosovë, Dega në Zvicër
A. Kosumi

Menu Title