.
×

Dardan Molliqaj merr goditje të madhe në vendlindjen e tij në DeçanKoalicioni AAK-PSD doli partia e parë në Komunën e Deçanit. Partia e Ramush Haradinajt dhe Shpend Ahmetit arritën që t’i merrnin mbi 10 mijë vota.

Mirëpo, si qëndron lista e këtij koalciioni? Dardan Molliqaj nuk qëndron aq mirë me vota. Në listën e siguruar nga Indeksonline del se Molliqaj ka fituar 800 vota.