.
×

Daniel Godelli i Shqipërisë fiton Medaljne e Artë në Kampionatin Botëror të peshëngritjes



Emërkurë, 12 Nentor 2014 15:34

Daniel Godelli arriti të fitojë titullin botëror në stilin e shkëputjes në kampionatin botëror që po mbahet në Kazakistan Shqipëria merr medaljen e artë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Almaty, Kazakistan. Godelli shpallet kampion bote, pasi ngriti me sukses 171 kg ne stilin e shkeputjes.  Shtangisti kuqezi Daniel Godelli, ka triumfuar në garën e sapo mbyllur, ndërsa do të tentojë më vonë rekordin botëror. Godelli fitoi të artën pasi ishte më i mirë se kinezi Guoshun Zhong.  Në këtë Botëror, Shqipëria prezantohet edhe nga dy peshëngritës të tjerë, Erkand Qerimaj dhe Romela Begaj     Data: 12 Nentor 2014 15:34 Autori: GazetaExpress   Komentet         Livescore powered by WhatstheScore.com   A është kjo e dashura e Neymarit? (FOTO) 34 MINUTA MË PARË  Lacazzette kërkon fitore ndaj Shqipërisë   A është normal Ronaldinho? (VIDEO)   Nevin: Hazardi pas Messit dhe Ronaldos   Edhe Serbia ankohet në UEFA   Suarez: Jam trajtuar si kriminel   Klopp ishte afër të bëhej trajneri i Bayernit