[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

‘Çmendet’ Serbia: Turqia, blindon Kosovën, sjellë tanke dhe autoblinda (Foto)Turqia, e cila është ndër shtetet më të fuqishme në NATO, do të sjellë altileri të rëndë ushtarake në Kosovë, nëse eventualisht në Gadishullin Ballkanik përkeqësohet gjendja dhe nëse mund të ketë ndonjë konflikt të armatosur.

Tashmë pas pranimit të Malit të Zi në NATO, kjo forcë ushtarake përveç Shqipërisë e Malit të Zi, do ta ketë pikë të mirë ushtarake edhe Kosovën, e cila kufizohet me Serbinë në shumicën e territorit të saj, njofton NewBorn.

Turqia në kuadër të NATO-s, do të sjellë tanke, autoblinda, aeroplan ushtarak dhe mjeta tjera të rënda për ta mbrojtur dhe siguruar paqen në Ballakan dhe për ta zbehur ndikimin rus në trojet shqiptare dhe në shtetet të cilat janë pro NATO-s dhe përendimit.
Së fundmi kur NATO, kishte intervenuar në Ballkan kishte qenë para 18 viteve në Kosovë, ku kishte larguar forcat serbe nga Kosova.

Menu Title