[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

CIA dërgon anije të mbushura me tanka dhe armë për ushtrinë e KosovësBotapress 7Dhjetor-Një anije amerikane  e ngarkuar me armë të  teknolegjisë së fundit për nevojat e të ushtrisë së Kosovës është në rrugën e saj përtej Atlantikut që do të mbërrinë në portin e Durrësit në Shqipëri, shkruan gazeta serbe ‘novosti’, transmeton Botapress.info

Sipas gazetës, ngarkesa e me armë do të dërgohet për në bazat e Forcave të Sigurisë së Kosovës. E përditshmja përmend më tej të dhënat e marra nga shërbimet serbe të sigurisë, të cilat kanë raportuar se “ky aranzhim konspirativ është pjesë e skenarit të Prishtinës për të marrë kontrollin e pjesës veriore  të Kosovës”.

Sipas gazetës të financuar nga Putin “Prapa kësaj loje qëndron Amerika, dhe i përshtatet planeve të autoriteteve të Prishtinës që synojnë krijimin e ushtrisë më 14 dhjetor”, thuhet në letër.

Veçernje Novosti gjithashtu pretendon se ideja për taksën 100 përqind  për mallrat nga Serbia qendrore erdhi nga Uashingtoni, transmeton Botapress.info

 

Menu Title