.
×

Chelsea, skuadra e vetme pa humbje në EvropëA e dini se në pesë ligat kryesore të Evropës ka vetëm një skuadër të pamposhtur. Chelsea është skuadra e vetme e pamposhtur në pesë ligat kryesore të Evropës.

Me fitoren e Manchester Unitedit ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve, kanë bërë që Chelsea të mbetet skuadra e vetme që nuk dinë për humbje në ligat kryesore të Evropës, shkruan lajmi.net. Ky klasifikim vjen duke u llogaritur ndeshjet që këto skuadra kanë luajtur në ligat nacionale dhe në Ligën e Kampionëve.

Përndryshe në ligat nacionale, humbje ende nuk kanë pësuar Juventusi, Dortmundi, PSG, Chelsea, Manchester City dhe Liverpool.