.
×

Challandes i matur, lavdëron Bullgarinë! Shikoni si e krahason me KosovënSelektori i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes po mban konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes miqësore ndaj Danimarkës, shkruan GazetaBlic.Në pyetjen e njërit prej gazetarëve të pranishëm lidhur me kombëtaren bullgare ai u shpreh:“

Nuk do ta kemi të lehtë përballë Bullgarisë. Ata momentalisht gjenden në vendin e 34-të të ranglistës së FIFA-s, derisa ne 100 pozita më poshtë. Duhet të përgatitemi maksimalisht për atë ndeshje dhe ta marrim me seriozitetin më të madh”, shtoi ndër të tjera zvicerani.

Më vonë do të dalim me deklaratat plotësuese.