.
×

SPORT

16388276_10208514836330026_1044220077911379816_n

Vllaznia e Pozharanit të gjitha shpresat për suksese i mban te kembëshpejti Mensur Livoreka

Tani kur kanë mbetur edhe pak kohë deri startin e sezonit pranveror në Ligën e Parë të futbollit të Kosovës ,skuadra pozharanase ka instensifikuar pregatitjet  për të qenë sa më të pregatitur për vazhdimin e kampionatit ku I mbanë shpresat se do të kenë suksese duke u kyqur në rang më të lartë Supërligën e Kosovës.Krahas pregatitjeve  intensive skuadra e Vllaznisë po zhvillon edhe ndeshjet miqësore ku po I sprovon forcat me skuadrat e Ligës së Parë dhe të supërliges.Ajo cka vlenë të theksohet se në këto ndeshje formë të mirë është duke treguar vecam Mensur Livoreka këmbëshpejt I cli me depertimet e tija karaktersitike nga ana e djathe po asiston në finalizimin e akcioneve me gola jo vetëm ai si golashenues por edhe duke asistuar tek sulmuesit e skuadrës.Mensur Livoreka tashmë sipas asaj cka ka treguar dhe po tregon tash e tre sezona në  skuadrën e vllaznisë prej nga erdhi nga KF Lepenci  , është bërë promotor I Vllaznisë duke dhenë maksimumin në cdo ndeshje që pozharanasit zhvillojnë.Ai në Vllazni erdhi së bashku edhee me bashklojtarin e tij nga sukuadra e lepencoit dhe që të dy tashmë janë bërë pjesë e pandashme e Vllaznisë.Livoreka I cili në cdo ndeshje tregon formë të mirë pati oferta  në afatin kalimtar të dimrit por ja që I mbeti besnik Vllaznisë së Pozharanit .Livoreka për Kryelajm shprehet se edhe pse pati oferta të mira nga disa klube  mbeta në Vllazni sepse këtu gjeta një pritje të mrekulueshme .Mbeta në një mjedias me traditë të gjatë të futbollit mbi 44 vjeqare dhe për asnjë moment nuk jamë     penduar.”Livo” sic e qujanë tashme fansat e Vllaznisë është teper I knaqur me kuishtet që kanë në vllazni dhe për këtë ai falenderon edhe Kryesin e vllaznisë ,trajnerin Sllah Sherifin dhe elmaz halimin por edhe simpatiziesit e kësaj skuadre.”Mensur Livoreka  është përforcim shume I madhë I skuadrës sonë shprehet Agon Pira,drejtor I klubit të…