[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Breshër në Rugovë të Hasit, shkakton shumë dëmeDitëve të fundit temperaturat në Prishtinë kanë qenë afër 40 gradë celsius, por gjendja në Prishtinë ku stinët ndryshojnë shpejt, ka filluar shi i madh dhe po ashtu në shumë komuna të tjera.

Në orët e pasdites kryeqyteti është errësuar krejtësisht nga retë, ndërsa ka filluar të bie shi pas shumë ditëve të nxehta.

Ndërsa në Prizren kanë filluar reshjet e breshrit. Po ashtu lexuesit e gazetes Botapress kanë dreguar fotografi dhe video ku shihet breshër i madh edhe në Rugovë të Hasit, sipas lexuesit të gazetes Botapress thuhët se breshuri ka shkaktuar shumë dëme në bujqësi, shkruan Botapress.info

 

Menu Title