.
×

“Bomba” e ditës: Zidane në Manchester bashkë me lojtarin e madhGriezmann ishte një nga nënshkrimet e ëndrrave për Juventus këtë verë, por ai njoftoi se ai po vazhdon në Atletico Madrid në korrik.

E ardhmja e tij duket të jetë në Atletico Madrid për tani, por në dritaren e transferimeve të verës Barcelona u përpoq ta rrëmbejë atë nga Atletico Madrid dhe dështoi, përcjell ORAinfo.

Sipas Le10Sport në Francë nëse Zinedine Zidane do të merrte Djajtë e Kuq nga Jose Mourinho, objektivi i tij kryesor do të ishte Antoine Griezmann.

Jose Mourinho ka qenë nën kritika të rënda pas humbjes 3-2 kundër Brighton dhe 3-0 kundër Tottenhamit në Old Trafford.

Është raportuar gjerësisht se Zinedine Zidane është në shënjestër nga menaxhimi i Manchester United nëse Jose Mourinho shkarkohet. Zidane u tregua i suksesshëm në Real Madrid duke arrit të fitojë 3 herë rresht Ligën ë Kampionëve.