[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bojan Stamenkovic tregon kushtin me të cilin Kastrati e emëroi nënkryetar 

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati nga Vetëvendosje, së fundi ka emëruar drejtorët e kësaj komune. Kastrati ka emëruar edhe një serb në pozitën e nënkryetarit, ai është Bojan Stamenkovic.

Edhe pse fillimisht pati disa raportime që Stamenkovic është anëtar i Listës Serbe, ai ka mohuar se i takon ndonjë subjekti politik, duke thënë që do t’i përfaqësojë vetëm serbët, por jo edhe ndonjë parti, përcjell Gazeta Metro.

Stamenkovic ka treguar edhe marrëveshjen që lidhi me Kastratin – duke thënë që e ka pasur kusht që të të mos jetë me ndonjë parti.

“Une deri me tani kam punuar ne Doganen e Republikes se Kosoves dhe e kam pas te ndaluar cfaredo kandidimi.Eshte obligim i imi qe te ju njoftoj se une nuk kam qene dhe nuk jam pjese e asnje subjekti, gje qe ka qene kusht edhe nga kryetari Kastrati. Une si nenkryetar i Komunes se Kamenices do te jeme perfaqesues vetem i komunitetit serb, por jo edhe i ndonje subjekti politik…”, shkruan ai në pjesën e fundit të publikimit.

Menu Title