[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bllokohet tërësisht qarkullimi te katedralja në PrishtinëSi pasojë e një aksidenti është bllokuar qarkullimi te katedralja në Prishtinë. Rreth gjysmë ore më parë një aksident u shkaktua në Prishtinë, saktësisht tek katedralja “Nënë Tereza”. Por jo vetëm kaq. Në vendin e ngjarjes kanë arritur ekipet emergjente dhe Policia e Kosovës tashmë ka bllokuar gjithë kalimin në këtë anë.

Sipas dëshmitarëve në vend të ngjarjes e gjithë kjo u bë pasi dyshohet se vetura Audi a3 ka filluar të marrë flakë. Thuhet se një vajzë ka thyer këmbën dhe një djalë dorën si pasojë e këtij aksidenti të ndodhur mbrëmjen e sotme.

Zëdhënësin e Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, ka deklaruar se Policia është duke u marrë me rastin dhe se informacionet do të bëhen të ditura në fund./metro

Menu Title