[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

“Bini sonte” – Daut Haradinaj godet ashpër Albin Kurtin për deklaratat rreth dialogutShefi i deputetëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Albin Kurti, pas deklaratave të këtij të fundit, sa i përket dialogut me Serbinë.Haradinaj kritikon Kurtin, për “Vetëm disa nga qëndrimet kundërthënëse të tij nga e kaluara e sot”.

Bini sonte:

Do ulem dhe do bisedoj me Serbinë pa kërkuar falje;

Lista serbe nuk janë më çetnikë;

Flamuri jo krejt lara lara etj etj…

Vetëm disa nga qëndrimet kundërthënëse të tij nga e kaluara e sot.

Menu Title