[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Beteja për Mosulin, vritet gazetarja kurde (Foto)Një gazetare kurde është vrarë derisa po raportonte nga beteja për Mosulin në Irak.

Shifa Gardi, e cila punonte për kanalin kurd në Irak, Rudaw, është vrarë nga një bombë derisa po mbulonte avancimin e forcave irakiane në perëndim të vendit, kundër forcave të ISIS.

Rudaw tha se 30 vjeçarja, theu stereotipet e dominimit të meshkujve në gazetari.

Forcat irakiane vazhdojnë t’i rezistojnë ISIS’it dhe janë në përparësi.

Menu Title