.
×

Besa Gaxherri e quan “qen” ministrin Jabllanoviq  Deputetja e LDK-së Besa Gaxherri në një debat në Info Magazinë në Klan Kosova ka deklaruar se gjithmonë „karvani ecën e qentë lehin“. Ajo këtë deklaratë e ka bërë duke aluduar në deklartën e ministrit serb Jabllanoviq për fyerjet ndj nënave shqiptare. Gaxherri ka ftuar qytetarët e Kosovës që të mos bien pre e provokimeve politike dhe mos të bëhet problem ministri Jabllanoviq. Ky ministër ka fyer nënat gjakovare por siq po shihet nënat gjakovare dhe vetë bashkëorganizatorja „Thirrjet e nënave“ ka hequr dorë nga protesta për shkak se partitë opozitare poe  keqpërdorin për motive politike, transmeton Bota press.