[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bërnabiq: Kosova ta heqë taksën, ta lehtësojë tregtinëKryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë në Samitin e Londrës ku po marrin pjesë vendet e Ballkanit Perëndimor se Kosova duhet ta heqë tarifën 100 përqind të vendosur ndaj mallrave të tyre.“

Fatkeqësisht, ne kemi një tarifë të vënë prej 100 përqind nga Prishtina ndaj mallrave tona dhe të Bosnjës”.

Menu Title