[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Benzema vjen me deklaratë bombastike për kritikuesit e tijSulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, zhvilloi një paraqitje shumë të mirë të mërkurën ndaj Viktoria Plzen në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Por pas ndeshjes ai heshti kritikët me deklaratën e tij. Benzema u shpreh se kur shkoj në fushë, nuk dëshiron vetëm të shënoj gola, por të jap asiste.

“Gjithmonë ndodh e njëjta gjë, por unë luaj futboll për të bërë histori dhe ndonjëherë njerëzit nuk e kuptojnë atë që bëj në fushë, dhe marrë kritika të ashpra nga tifozin. Ndonjëherë edhe fyerje nga më të ndryshmet dhe se kjo më shqetëson shumë për faktin se jam 30 vjeç dhe kam fëmijë”, tha Benzema.

Menu Title