.
×

Barcelona 4:2 Sevilla, notat e lojtarëveBarcelona ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Sevillas, me rezultatin 4:2.
Vendasit hapën llogarinë e golave qysh në minutën e dytë të takimit, shkruan lajmi.net.

Golin e dytë për katalunasit e shënoi Lionel Messi, i cili edhe pësoi një lëndim gjatë kësaj ndeshje.

Për 3:0 u përkujdes Suarez, kurse golin e katërt për “blaugranët” e shënoi Rakitic.

Dy golat për Sevillën u realizuan nga Sarabia dhe Muriel.

Duhet theksohet edhe performanca e jashtëzakonshme e Ter Stegen.

Notat e lojtarëve: