.
×

Barça në betejë me Real Madridin për mbrojtësin tinejxherLeo Santos është bërë njëri prej mbrojtësve të kërkuar nga dy gjigantët spanjoll. Sipas Mundo Deportivo, Barcelona dhe Real Madridi janë në betejë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit leo Santos, shkruan Botapress.info

Leo Santos është piketuar nga kampionët e La Ligës pasi që ata dëshirojnë një mbrojtës që godet me këmbën e djathtë për të garuar për një vend me Gerard Pique.

Megjithatë, Madridi po ashtu ka shprehur interes për të riun dhe mund ta mposht Barcën pasi që lojtari është mik me Vinicius dhe Rodrygo që tashmë janë në Real Madrid, shkruan Botapress