.
×

Bale i tregon Ronaldos si shënohet nga gjuajtja e lirë (Video)Uellsi i Garreth Balet fitoi sonte me rezultat 0-3 kundër Izraelit. Në këtë ndeshje Ramsey hapi serinë e golave kundër e Izraelit me një asist nga Bale, ku me pas ky i fundit shënoi dy herë.

Gareth Bale në minutën e 50 shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë dhe rriti epërsinë në 2-0, transmeton ‘koha.net’.

 Deri më tani Gareth Bale është i vetmi lojtar që ka shënuar më shumë se një gol nga goditja e lirë në kualifikimet për EURO 2016.

Në vazhdim mund ta shihni videon e supergolit të Bale.