[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bajrush Morina kërkon Gjykatë Speciale për komisionerët e KQZ-sëBotapress 6 Nëntor – Gazetari dhe analisti Bajrush Morina kërkon që të themelohet një Gjykatë Speciale për ti vene para drejtësisë komisionerët e KQZ që e dëmtuan rëndë procesin zgjedhor të 6 Tetorit shkruan Botapress.

Në një postim të tij ne Facebook Morina ka shkruar:

Tash pas numerimit te te gjitha votave te zgjedhjeve te 6 Tetorit, eshte mire me themelu nje Gjykate Speciale qe t’i hetoje, t’i gjykoje e t’i denoje te gjithe komisioneret e korruptuar, duke filluar prej Qendres se numerimit e deri ne KQZ.

E bashke me keta, ne Dyz le te perfundojne edhe ata deputete apo kandidate per deputete apo zyrtare te tjere partiake qe I korruptuan keta komisionere!

Menu Title