.
×

Bajrush Morina ka një paralajmërim për LDK-në: Një koalicion paszgjedhor VV-AAK-NISMA-PSD është i mundshëm, prandaj…Botapress 19 Gusht – Edhe pse nuk kemi ende datë të mbajtës së zgjedhjeve të parakohshme, pazaret politike në Kosovë tashmë kanë filluar. Një i tillë zyrtarizohet sot e në të ardhmen priten edhe koalicione te befasishme e të pabesueshme shkruan Botapress.

Por një koalicion paszgjedhor mund t’i prishë krejt matematikat parazgjedhore.

Gazetari Bajrush Morina ka një paralajmërim për LDK-në:

“Nese LDK  e VV garojne te vetme ne zgjedhje, Ramushi me siguri qe pranon  Albini te jete kryeminister dhe keshtu te bejne koalicion paszgjedhor. LDK duhet ta kete parasysh kete “matematike” pasgjedhore qe te mos mbetet prape parti e madhe por ne opozite!.”