[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Arsyeja pse djali i Daut Haradinajt e ka emrin ‘David’Të gjithë emrat që iu vihen fëmijëve kanë një domethënie intersante që ka të bëj me prindërit ose me diçka shumë të rëndësishme rreth tyre.

Kështu, edhe ish-ushtari i UÇK’së Daut Haradinaj, e ka pagëzuar djalin e tij me emrin David, pikërisht se në luftë njihej me këtë nofkë, shkruan Metro.

David, ishte emri i fshehtë i Daut Haradinajt gjatë luftës. Të njejtin emër e ka sot edhe djali i tij.

Haradinaj është i martuar me Lola Muçajn, dhe kanë dy fëmijë Davidin dhe Trojën, dhe jetojnë në Prishtinë.

Menu Title