.
×

Arrestohet predikuesi i famshëm mysliman 

Predikuesi i famshëm mysliman Adnan Oktar i njohur ndryshe si Harun Jahja është arrestuar në Turqi.

Mediat turke raportojnë se bashkë me Oktar janë arrestuar edhe 235 mbështetësit e tij në një operacion policor të veçantë, transmeton Klan Kosova.

Është raportuar se Oktar akuzohet për ngacmim, pastrim parash, pjesëmarrje në krim të organizuar si dhe spiunazh.

Nuk janë raportuar detaje të tjera të këtij operacioni.

Shumë libra të Harun Jahjës janë përkthyer edhe në gjuhën shqipe.