[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Apostolva reagon për skenat dhe ndërhyrjen e rojave të PDK-së ndaj shoqërisë civileKreu i Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka reaguar për skenat e dhunës në protestën paqësore të shoqërisë civile në Kosovë.Ajo në një postim në rrjetin social Twitter ka shprehur keqardhje se si u trajtuan protestuesit në zyrën PDK’së.“E drejta e tubimeve dhe shprehjes është një e drejtë fundamentale demokratike”

Ky është postimi i saj i plotë në Twitter:

Menu Title