.
×

Ancelotti gati t’i merr “frenat” e Italisë 

Carlo Ancelotti është i gatshëm të filloj bisedimet për të marrë drejtimin e Italisë.

Gian Piero Ventura është zotuar se do të largohet nga kombëtarja azure pas eliminimit historik në Kupën e Botës.

Sipas raportimeve nga Italia, ish trajneri i Milanit, pritet të jetë kandidati kryesor për tu ulur ne stolin e Italisë.

Anceloti ka qenë trajner i Milanit, Chelseas, Realit, PSG-së dhe Bayern Munchenit, ku ka fituar gjithçka.