[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Amerika Vs. Bota: Amerika ka 800 baza ushtarake jashtë territorit të saj. E gjithë bota vetëm 30Amerika superfuqia ushtarake më e madhe e botës, është kudo që nga Evropa deri në Azi, në dete dhe oqeane, shkruan Botapress.info

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë 800 baza ushtarake në më shumë se 70 vende të botës, duke përjashtuar bazat brenda SHBA-së.

Kurse, Britania e Madhe , Franca Rusia, India dhe Kina të gjitha së bashku  kanë rreth 30 baza jashtë territorit të tyre.

 

Menu Title