[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka këtë njoftim me rëndësi për bashkatdhetarë që duan të bëjnë pushimet në KosovëAmbasada e Kosovës në Gjermani ka paralajmëruar të gjithë bashkatdhetarët të cilët jetojnë e veprojnë në shtetin gjerman, që kur të kthehen në vendin e tyre të punës mund të kenë shumë kufizime si dhe duhet nënshtruar një sërë masash.

Tutje bëhet e ditur se përveç karantimit 14 ditorë, në rast të përkeqësimit të situatës me Covid-19, shteti gjerman nuk do të mund tu ndihmojë për kthimin e tyre në Gjermani dhe asnjë asistencë tjetër.

Njoftimi i plotë:

❗️Njoftim për qytetarët që udhëtojnë në Kosovë dhe Gjermani ❗️Nëse këtë verë keni planifikuar një udhëtim për në…

Publiée par Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosovo sur Mardi 7 juillet 2020

 

 

Menu Title