.
×

Albulena Haxhiu: As pushtusi s’ja gërditi vendin popullit aq sa ju 

Sipas deputetës së Lëvizjes së Vetvëvendosjes, Thaci pa e pytur kuvendin nenshkruan një marrëveshje që humb territoror Republika e Kosovës,.

Sipas saj janë për keqardhje ata që e votojnë pro këtë rafikimin te demarkacionit, shkruan Botapress.info

Ajo I kërkonë llogari kryeministrit të Kosovës në lidhje me peticionin e nënshkruar vite më parë që konsiderohej I drejt edhe nga vet Ramush Haradinaj.

Haxhiu pyet deputetët në Kuvend se : Ku e merrni këtë të drejtë për më fal territorë të Republikës të Kosovës? Kush ua dha këtë të drejtë ?

Kosova është kushtëzuar për viza nga cështja e demarkacionit dhe e gjitha kjo sepse ashtu ka kërkuar Hashim Thaci.

Dhe sot cështja e korrupsionit është mjaft e rëndësishme por si mundet njerzit që janë vetë në qeveri të gjykojnë vetën e tyre!

Qeveria Thaci 1 dhe 2 kanë bërë shumë dëme, nga një vend me shpresa e kanë kthyer në disfatë qeveritare.

As pushtusi s’ja gërditi vendin popullit aq sa ju./Botapress.info/