[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Albin Kurti takohet me kryetarin e një partie që i fitoi 7 deputetë – A do lidhin koalicion?Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar me kryetarin e koalicionit VAKAT, Rasim Demiri, i cili në zgjedhjet e fundit, i ka fituar 7 ulëse në Kuvendin e Kosovës.Në një shkrim në facebook, Kurti tha se me Demirin, i kanë uruar suksese njëri-tjetrit, dhe kanë biseduar për gjendjen e komunitetit boshnjak.

A do të lidhë koalicion me këtë subjekt, pritet të shihet ditëve në vazhdim.

Koalicioni VAKAT ka korrur rezultat shumë të mirë në zgjedhjet e 6 tetorit. Në Prizren kanë dalë të katërtit, menjëherë pas LVV, PDK e LDK. Në legjislaturën e shtatë do t’i kenë dy deputetë. Me z. Rasim Demirin u takuam sot dhe ia uruam suksesin njëri-tjetrit. Biseduam për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, gjendjen e komunitetit boshnjak dhe sfidat socio-ekonomike e politiko-institucionale të shtetit të Kosovës e qeverisë sonë të re.

Koalicioni VAKAT ka korrur rezultat shumë të mirë në zgjedhjet e 6 tetorit. Në Prizren kanë dalë të katërtit, menjëherë…

Publiée par Albin Kurti sur Mercredi 16 octobre 2019

Menu Title