[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Abrashi: LDK veç këtë person nuk e pranon për president, ai është… 

Ministri i Qeverisë Hoti, Arbayn Abrashi ka treguar se cilin figurë LDK nuk e pranon për president.“LDK veç Rexhep Qosjes vijë të kuqe për president”, tha Abrashi në Debat Plus.

Rexhep Qosja dhe LDK në të kaluarën kanë pasur përplasje të shpeshta. Qosja e ka quajtur LDK-në si dhunuese të historisë.

Përveq Qosjes, emrat për t’u bërë president kanë qenë edhe Murat Jashari.Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi mandati i mbaron në fillim të vitit 2021

Menu Title