[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Abdullah Hoti ia kthen Haki Abazit: Më 2018 u përkule që të hysh në LDK, sot po fyen një mik të babait tënd!Botapress 26 Mars – Avdullah Hoti ka shpërthyer me nje postim në Facebook ndaj shpifjeve të Haki Abazit tëVV-së shkruan Botapress.
Hoti ka zbuluar një detaj se më 2018 Abazi i është afruar LDK- së por nuk e pranuam. Tash pa pike turpi shan ndër të tjerash një mik të babait të tij ka shkruar Hoti.

Ja postimi I Avdullah Hotit ne Facebook:

Z. Abazi po nxjerr vrere ndaj meje. Po thote te paverteta me vetedije te plote, qe as zogjte e malit nuk i hane. Une nuk i kam faj qe nuk zgjati qeverisja jone e perbashket dhe ai kete e di. Fajet i ka shefi i tij, por edhe ai vete.

Ndoshta tash i kane dhene detyre te me shaje mua e LDK-ne, sic e ka pasur detyre me heret te shante Vetevendosjen e PDK-ne. Me kedo qe kam punuar edhe nje dite te vetme une mundohem ta ruaj respektin. Por, ky nuk po me le hapesire per kete.

Sa i lumtur jam qe nuk e kemi pranuar ne LDK me 2018, kur me vinte ne zyre e kerkonte te futej ne strukturat tona. Intuita ime atehere me thoshte se ky nuk eshte njeri i keq, por se nuk frymon LDK si qasje dhe diskurs politik.
Kete te fundit e kam besuar edhe atehere, e shume me teper sot. Nderkaq, per te paren tash e mora vesh se paskam qene teper gabim, se ky qenka edhe i lig.

Eshte mire ta pyes baben e vete, dhe te turperohet pak qe pa asnje te drejte e pa asnje fakt po e shane nje mik te mire  te mire te babes se vet.

Menu Title