.
×

A po e ndjekë Selim Pacolli (përkrahesi i Shpend Ahmetit) modelin e Vuçiqit dhe Erdoganit me sakon e njejtë?Ish-kandidati i AKR-së për Prishtinën, Selim Pacolli, ka vendosur që për balotazhin e 19 nëntorit ta përkrah kandidatin e Vetëvendosjes, Shpend Ahmetin, me ç’rast nëse fiton Vetëvendosje në këtë qytet Pacolli do të jetë nënkryetar i saj.

Por diçka ka rënë në sy, kur sonte Selim Pacolli kishte veshur një sako e cila ngjasonte me modelin e atyre që veshin presidentët e Serbisë dhe Turqisë, Reccep Tayyp Erdogan dhe Aleksandër Vuçiq, trasnmeton Gazeta NewBorn
Nuk dihet nëse kjo sako e lidh ndonjë kuptim me sakon e Erdoganit dhe Vuçiqit

sakot