[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

A e dini kush është ky 11 vjecar nga Juniku, sot është kampion bote në box? (Foto) 

Ai është dëbuar nga vendlindja e tij Juniku, me vitin 1998, si 11 vjecar. Arsyeja e dëbimit nga Kosova ishte dhuna dhe persekutimi i policisë serbe në Junik dhe në krjet Kosovën, shkruan Botapress.
Djaloshi që shihni në foto është Robin Krasniqi, sot kampion bote në box. Ai përmes një postimi në Facebook, ka përshkruar rrugëtimin e tij prej dëbimit nga vendlindja deri te titulli kampion bote në box, shkruan Botapress.

 

 

Menu Title