[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

A e dini çka e ka Majlinda Kelmendi trajnerin e saj Driton Kuka?Trajneri më i mirë kosovar paslufte, Driton Kuka, është i lidhur mjaft ngushtë me xhudisten më të mirë në botë, Majlinda Kelmendi.

Kuka është i martuar me Kaltrina Kelmendin, motrën e madhe të kampiones botërore dhe evropiane në kategorinë 52 kg.

E, falë Kaltrinës, Kosova sot krenohet me faktin se xhudistja numër 1 në botë është shtetase e saj, madje duke e shijuar edhe medaljen e parë të artë olimpike.

Në fakt, Kaltrina Kelmendi – Kuka në moshë të re kishte filluar të merrej me xhudo. Teksa po ushtronte me qejf e intensitet, në ndërkohë Kaltrina kishte vendosur ta afrojë në këtë sport edhe motrën e saj, Majlindën/ Gazeta NewBorn/

 

Menu Title