[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

138 kosovarët e ardhur nga Londra nuk hynë në karantinë – vetizolohen në shtëpi 

Botapress 23 Maji -,Janë kthyer nga Londra 138 kosovarë që ishin në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë dhe Kanada.
Ardhjen e tyre sot e konfirmoi Ambasada e Kosovës në Londër me anë të një njoftimi në rrjetin social Facebook.
“Me këtë rast, duam të falënderojmë bashkatdhetarët tanë për durimin e treguar, institucionet e Republikës së Kosovës për koordinim profesional dhe Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar për bashkëpunim të jashtëzakonshëm”, thuhej në njoftim.
Mirëpo të ardhurit nga Londra nuk do të futen në karantinë tek Qendra e Studentëve.
Kështu kanë bërë të ditur zyrtarë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sot u realizua fluturimi i riatdhesimit të qytetarëve të Republikës së Kosovës nga Londra për në Prishtinë. 138…

Publiée par Kosovo Embassy London sur Samedi 23 mai 2020

Menu Title