.
×

​Tërmet në ShqipëriLëkundje tërmeti me magnitudë 4.7 gradë të shkallës Rihter janë ndier mbrëmjen e sotme në disa qytete të vendit, si në Vorë, Durrës, Krujë, Lezhë, Shkodër, Pukë dhe Laç. Epiqendra mësohet të jetë në detin Adriatik, rreth 10 kilometra në thellësi. /lapsi.al/