.
×

​Sot dita më e nxehtë e verës, temperatura përvëluese në PrishtinëSipas të dhënave nga The Weather Channel, sot do ta kemi ditën më të nxehtë deri më tash të verës

Temperatura minimale shënon 19 gradë, kurse maksimalja do të arrijë deri në 38 gradë.

Edhe në ditët në vijim priten temperatura të larta.

Mot i kthjellët, e me diell pritet të mbajë edhe nesër dhe gjatë tërë javës, ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 38 gradë.