.
×

​Flet gruaja e vrasësit të tre studentëve myslimanë (Foto)Gruaja e burrit që po akuzohet se vrau tre studentë myslimanë tha se sulmi nuk kishte motive fetare, por se gjithçka kishte ndodhur për shkak parkingut.

Karen Hicks tha se ajo është ‘shokuar’ me sulmin po se tha se burri i saj Craig, 46 vjeç, kishte probleme parkingu me shumë fqinjë të shumë përkatësive fetare.

Deah Barakat, gruaja e tij Yusor Mohammad Abu-Salha dhe motra e saj Razan Mohammad Abu-Salha u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre në North Carolina.

Familja e tyre tha se sulmi në Chapel Hill ishte i motivuar fetarisht.